INFORMACIONS PARROQUIALS FEBRER 2022

CALENDARI DEL MES DE FEBRER

Dimecres 2Presentació del Nen Jesús. Festa de la Candelera (amb benedicció de candeles a les 8, 11 i 19,30 h.).
Jueves 3Adoración del Santísimo (hasta las 23h.).
Dissabte 510h. Reunió al Seminari sobre el Sínode.
Domingo 617,30 h. Celebración de Bautizos.
Dimecres 920h. Conferència: «La catedral al cor de la ciutat».
Sábado 12Solemnidad de Santa Eulalia, nuestra patrona.
10,45 h. Lectura Acta del Martirio de Santa Eulalia.
11h. Misa Solemne.
Dijous 1716,30h. Grup de Vida Creixent.
Sábado 1917,30h. Celebración de Bautizos.
Viernes 2519 h. Grupo de liturgia.

NOTÍCIES:

FESTA DE LA CANDELERA

El dimecres 2 de febrer celebrarem la festa de la Candelera, la presentació del Nen Jesús. La benedicció de les candeles es farà a totes les Misses (8h., 11 h., i 19,30h).

REUNIÓN EN EL SEMINARIO SOBRE LA MARCHA DEL SÍNODO

El sábado 5 de febrero a las 10h., siguiendo con el calendario de actividades previstas, se realizará una reunión en el Seminario de Barcelona, para valorar el trabajo hecho hasta ahora en relación al Sínodo.

SOLEMNITAT DE LA NOSTRA PATRONA SANTA EULÀLIA

El dissabte 12 de febrer celebrem la solemnitat de la nostra patrona. Uns dies abans, el dimecres 9 de febrer a les 20h., tindrem l’oportunitat d’assistir a la conferència: «La catedral al cor de la ciutat», hi esteu tots convidats.

El dia 12 de febrer a les 10,45 h. es farà la Lectura de l’Acta del martiri de Santa Eulàlia i, a les 11h., es celebrarà la Missa Solemne, amb la predicació del Pare Pepe, vicari de Fàtima.

Que la Santa intercedeixi per nosaltres i per la nostra parròquia.

COLECTA DE CÁRITAS DIOCESANA DE NAVIDAD

La colecta recogida en Navidad a favor de Cáritas Diocesana fue de 4.379,54 Euros. Les damos las gracias por su generosidad y les animamos a seguir colaborando con esta entidad cristiana, dada la situación de vulnerabilidad que sufren los más débiles en nuestra sociedad.

PROJECTE DE REMODELACIÓ DE L’ENTRADA-ESQUERRA DE LA PARRÒQUIA

L’objectiu del projecte de remodelació de l’entrada reformant una estància que fins ara era un magatzem, és la d’oferir a tots aquells que s’apropin a la nostra parròquia una millor acollida i un punt d’informació. A més a més, també n’oferirem alguns objectes religiosos, bíblies, etc., per totes aquelles persones que vulguin o necessitin adquirir-los.

1 comentario en “INFORMACIONS PARROQUIALS FEBRER 2022”

Los comentarios están cerrados.